Викладачі катедри української мови опублікували наукові дослідження у колективній монографії

Катедра української мови Львівської політехніки
Фрагмент обкладинки монографії

Викладачі катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» опублікували наукові дослідження у колективній монографії «Wrocławska Ukrainistyka. Lingua – Litterae – Sermo», що вийшла друком у Вроцлаві 2022 року.

• Професор Ірина Фаріон охарактеризувала графічно‐правописну систему української мови як ідентичність в історичному контексті Х–ХVIII ст.;
  • доцент Зоряна Куньч та доцент Ігор Василишин проаналізували античні афоризми як матриці культурно‐інтелектуальної, психоментальної та історіософської інтенції студентського соціуму (девізи університетів світу);
  • доцент Софія Булик-Верхола описала вектори розвитку музичної термінографії в Україні;
  • старший викладач Лілія Харчук дослідила запозичення в українській електроенергетичній терміносистемі;
  • старший викладач Ірина Ментинська описала родо‐видові відношення комп’ютерної терміносистеми української мови.

Тематичний обсяг монографії, виданої з нагоди 20-річчя заснування катедри україністики в Інституті слов’янської філології Вроцлавського університету, дуже широкий: національна ідентичність, українська діалектологія, лінгводидактика, перекладознавство, лексикографія, термінознавство, українсько-польські контакти, історія української мови.

Обкладинка монографії Обкладинка монографії