Викладачі кафедри фінансів взяли участь у круглому столі про податкові новації в період дії воєнного стану

Кафедра фінансів Львівської політехніки
Герб Львівської політехніки

10 травня 2022 року відбувся круглий стіл «Податкові новації в період дії воєнного стану та їх вплив на платників податків. Питання, що потребують врегулювання», який організував Український союз промисловців і підприємців.

Викладачі кафедри фінансів Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки – професор Марія Бондарчук, доценти Наталія Синютка та Оксана Червінська – доєдналися до обговорення основних питань, що стосуються:

• проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану (№ 7311 від 24.04.2022);
  • проблемних питань діяльності бізнесу в період воєнного часу; декларацій та реалій щодо підтримки бізнесу;
  • основних змін в адмініструванні податків і зборів;
  • особливостей адміністрування ПДВ в умовах дії правового режиму воєнного стану: пільги, адміністрування, декларування;
  • акцизного податку в умовах воєнного стану та деяких питань ліцензування;
  • майнових податків в умовах дії воєнного стану;
  • екологічного податку в умовах дії воєнного стану;
  • єдиного податку за ставкою 2%: законодавчі обмеження, особливості переходу для платників ПДВ, загальної системи оподаткування, адміністрування та декларування;
  • ПДФО та ЄСВ – воєнні зміни;
  • податку на прибуток підприємств; рентних платежів;
  • фінансової звітності та її обов’язкового опублікування у період воєнного стану.

Основні доповідачі: Анатолій Кінах, Президент УСПП; Тетяна Кірієнко, в.о. Голови Державної податкової служби України; Юлія Дроговоз – віце-президент УСПП, голова Комітету з питань оподаткування загальнодержавними непрямими податками (ПДВ, акцизний податок) Громадської ради при ДПС України, член Громадської ради при Міністерстві фінансів України; Тетяна Потопальська – заступник голови Громадської ради при Міністерстві фінансів України, заступник голови Громадської ради при ДПС України; Тетяна Шевцова – голова Податкового комітету Громадської ради при Міністерстві фінансів України, голова Комітету з питань оподаткування загальнодержавними прямими податками (податок на прибуток, ПДФО, екологічний податок, рентна плата).

Результати роботи круглого столу викладачі кафедри фінансів використовуватимуть у своїй роботі для забезпечення високої якості підготовки фінансистів.