Викладач катедри української мови взяла участь у семінарі з циклу «Знакові постаті української мовознавчої науки»

Катедра української мови Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-семінару

14 грудня 2021 року старший викладач катедри української мови Мирослава Гнатюк взяла участь у науковому семінарі із циклу «Знакові постаті української мовознавчої науки», який організував відділ української мови Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України (Львів) у співпраці з відділом діалектології Інституту української мови НАН України (Київ) та катедрою української мови імені професора Івана Ковалика Львівського національного університету імені Івана Франка. Цей запотребований науковий захід було присвячено пам’яті проф. Ярослави Василівни Закревської – відомої славістки, доктора філологічних наук, довголітньої завідувачки відділу української мови, легенди української діалектології та лінгвогеографії, 90-річчя від дня народин якої вшановуємо цьогоріч.

Із теплими спогадами про пані Ярославу виступили її колеги й учні, а саме: директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, заступник директора з наукової роботи Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Тетяна Ястремська, завідувач катедри імені професора Івана Ковалика Львівського національного університету імені Івана Франка Зоряна Купчинська, професор катедри української мови Ужгородського національного університету Іван Сабадош, старший науковий співробітник Інституту української мови НАН України Людмила Рябець, професор катедри україністики Люблінського університету імені М. Кюрі-Склодовської Фелікс Чижевський (Польща), а також науковці-товаришки Ярослави Закревської з Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України – старші наукові співробітники відділу української мови Ганна Войтів та Ольга Кровицька.

Модератором семінару була завідувач відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, старший науковий співробітник Наталя Багнюк, якій вдалося зібрати раритетні світлини із народинницею-легендою й продемонструвати їх понад 30 учасникам заходу-репрезентантам українських й закордонних мовознавчих осередків.

Скріншот з онлайн-семінару Скріншот з онлайн-семінару Скріншот з онлайн-семінару Скріншот з онлайн-семінару