Вийшов шостий епізод подкасту «Діаспора. Культура» від МІОКу Львівської політехніки

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Заставка до матеріалу

Подкаст «Діаспора. Культура» від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки триває! І героїня шостого епізоду – Олена Теліга.

Народжена у змосковщеній родині на сході Батьківщини, поетка свідомо перейшла на українську мову вже у вигнанні на Заході. Жага реваншу й перемоги над загарбниками привели Олену в середовище українських літераторів-націоналістів, які гуртувалися довкола львівського часопису «Вісник». Жінка швидко набула авторитету завдяки своїй безкомпромісності. У складі похідної групи ОУН Теліга повернулася до Києва і попри німецьку окупацію активно працювала на культурно-політичному полі. Коли стало відомо про небезпеку арешту, відмовилася вдруге емігрувати. Пішла на смерть заради справи свого життя – свободи коханої України. Нацисти розстріляли оунівку в Бабиному Яру.

Хоч творча спадщина Теліги порівняно невелика, її дух наснажує українців до нової боротьби.

Деталі – в подкасті на основних потокових платформах.

Ведучі – Назар Данчишин і Романія Строцька, працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою. Виробництво – «Радіо Перше», МІОК.