Верховна Рада України ухвалила постанову «Про відзначення 200-річчя Національного університету «Львівська політехніка»

Прес-служба Львівської політехніки
фасад головного корпусу Політехніки

20 жовтня 2016 року Верховна Рада України на своєму пленарному засіданні ухвалила постанову «Про відзначення 200-річчя Національного університету «Львівська політехніка». За неї проголосували 257 народних депутатів.

У прийнятому документі наголошено, що Львівська політехніка є найдавнішим технічним університетом України та одним із найвідоміших вітчизняних вищих навчальних закладів. Він веде навчання за багатьма сучасними спеціальностями вищої освіти, здійснює наукові дослідження в різних галузях знань, створює наукові основи технологічного, соціально-економічного та культурного розвитку держави.

Враховуючи вагомий внесок Університету в започаткування, розвиток та утвердження технічної освіти і науки на етнічних землях України, підготовку висококваліфікованих фахівців, створення провідних наукових шкіл, підвищення інтелектуального й культурного рівня суспільства, піднесення міжнародного престижу вітчизняної технічної освіти і науки, Верховна Рада України постановила урочисто на державному рівні відзначити у листопаді-грудні 2016 року 200-річчя заснування Національного університету «Львівська політехніка».

Парламент рекомендує Кабінету Міністрів України утворити організаційний комітет з підготовки і проведення заходів щодо урочистого відзначення 200-ї річниці заснування університету, розробити план заходів з нагоди ювілею, відзначити Почесними грамотами Кабінету Міністрів України ветеранів, активістів та професорсько-викладацький склад Львівської політехніки.

Передбачено також державне фінансування святкових заходів, карбування та введення в обіг ювілейних монет й пам’ятної медалі, видання серії поштових марок та художнього немаркованого конверту тощо.

Постанова, яку ініціювали народні депутати України Оксана Юринець, Ірина Луценко, Ігор Васюник, Микола Кадикало, Михайло Хміль, Роман Мацола, Ярослав Дубневич, Богдан Дубневич, Юрій-Богдан Шухевич, Ганна Гопко, Марія Матіос, Валерій Пацкан, Андрій Кіт, набирає чинності з дня її прийняття.

постанова