Вінтажна світлина як метод реконструкції подій на прикладі паломницької подорожі Івана Труша в Єрусалим

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до заходу

Про подорож Івана Труша до Єрусалима не відомо нічого. Тобто абсолютно нічого, крім року – 1912, коли він здійснив переїзд із Каїра до Палестини. У найкращій біографічній монографії, присвяченій художнику, Ярослав Нановський про цю мандрівку напише лише два рядки, зміст яких – був, малював.

Виклад Юрія Ямаша вже апробований на засіданні Наукового товариства імені Шевченка в лютому 2023 року. Після презентації одна зі слухачок, до слова, відома дослідниця мистецтва, Ph.D Олена Падовська, замість оцінки виступу вимовила лише одне слово: «Детектив!!!».

Отож, шановні поціновувачі мистецтва й одночасно фотографії можуть зануритись у детективну історію 5 травня у Науково-технічній бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка». Початок о 17:30.