Відбувся захист бакалаврських дипломних робіт за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування»

Кафедра містобудування Львівської політехніки
Фото із захисту робіт

На кафедрі містобудування Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки 4–7 червня 2024 року відбулися захисти бакалаврських дипломних робіт за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» (групи АР-48 та АР-49). Студенти пройшли онлайн-навчання через ковідні обмеження, від початку російського повномасштабного вторгнення – блекаути, тривоги, останній рік уже в аудиторіях. Представлені роботи – творчі, пошукові, сучасні, багато студентів уже працюють за фахом і запрезентували свої уміння.

Захисти відбулися у спеціалізованій аудиторії 319, присвяченій герою України, учаснику АТО Анатолію Штаньку. Головував в екзаменаційній комісії Андрій Ігнатюк, керівник архітектурного бюро 5F Studio, члени ЕК: завідувачка кафедри містобудування професорка Галина Петришин, д-р арх., професорка Надія Соснова, доценти, к.арх. Людмила Гнесь, Тамара Мазур, Степан Тупісь, старші викладачі Євгенія Король та Володимир Дідик.

Традиційно на кафедрі містобудування як кваліфікаційні бакалаврські дипломи опрацьовують проєкти громадських будівель, актуальних для Львова та інших міст, такі як школи, дитячі садки, творчі центри для молоді, спортивні осередки, об’єкти інфраструктурного значення – багаторівневі паркінги, транспортно-пересадкові вузли, автовокзали, а також об’єкти оздоровчо-рекреаційного значення – центри відновлювальної медицини, осередки кінного спорту, туристичні бази тощо. У цьому році додалося більше об’єктів соціальної сфери – сімейні дитячі будинки, центри реабілітації, пансіони для престарілих тощо, які можуть бути використані для внутрішньо переміщених осіб.

Експозиційну частину студенти видруковують у конкурсному форматі, кращі з робіт буде показано на конкурсі дипломних робіт, який традиційно проводить Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» до Дня Незалежності. Також заплановано виставку робіт, присвячених Львову, у Львівській міській раді, а роботи для інших міст буде надіслано у відповідні органи самоврядування.

Цікавий факт: упродовж однієї доби зробила стрибок – від захисту бакалаврського диплому до роботи у крутому архітектурному бюро – студентка групи АР 48 Адріана Хальпінська. Роботу запропонував керівник 5F Studio, голова ЕК за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» Андрій Ігнатюк.

Нехай щастить нашим випускникам!