Політехніки вшанували пам’ять львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах

Наталія ПАВЛИШИН, Центр комунікацій Львівської політехніки
покладання квітів

Незважаючи на карантин і на рясну зливу, 3 липня у Львові відбулися заходи вшанування пам’яті львівських професорів, яких нацисти розстріляли в ніч на 4 липня 1941 року на Вулецьких пагорбах.

Щороку в цей день львівські політехніки разом із представниками інших закладів вищої освіти нашого міста згадують трагічні сторінки спільної для України й Польщі історії. Під покровом ночі нацисти, які окупували Львів, заарештували й розстріляли майже півсотні польських учених і викладачів, а також їхні сім’ї.

Цьогоріч вперше за багато років, через карантинні обмеження, представники Польщі не змогли вклонитися пам’яті невинно убитої інтелігенції. Та від імені президента Вроцлава, Катовіце, Глівіце, міської Ради та депутатів Вроцлава, Колегіуму ректорів Вроцлавського та Опольського університетів, Політехніки Шльонської у Глівіцах, Політехніки Краківської та Краківської гірничо-металургійної академії квіти до пам’ятного знаку поклали проректори Львівської політехніки.

Вшанувати загиблих вчених прийшла Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, міський голова Львова Андрій Садовий, представники львівських університетів.

Біля монументу, який постав у вигляді каменів, що символізують десять Божих заповідей, де порушена п’ята заповідь ― «Не вбий!», священнослужителі відправили поминальний молебень.

вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах