Верховна Рада ратифікувала Угоду про участь України у програмах «Горизонт Європа» та «Євратом»

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

3 травня 2022 року Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною, з однієї сторони, і Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії, з іншої сторони, про участь нашої країни у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021–2025), комплементарній до Програми «Горизонт Європа».

«Українські вчені та інноватори протягом десятків років прокладали інтеграційний шлях до ЄС. Долучення України до повноправного асоційованого членства в програмах «Горизонт Європа» та «Євратом» сприятиме довгостроковій перспективі активної інтеграції до Європейського дослідницького простору. Зокрема, українські вчені та інноватори матимуть доступ до фінансових ресурсів програм, які становитимуть близько 100 мільярдів євро на період їхньої реалізації», – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Міністр також наголосив, що ЄС на початку 2022 року тимчасово виключив із програм українські організації, але дозволив їм взяти участь у конкурсному відборі проєктів до прийняття Закону України.

В умовах обмежених фінансових ресурсів цей закон дасть змогу українським ученим та інноваторам самостійно знайти фінансовий ресурс на європейському ринку та виконувати проєкти на території України, зокрема під час воєнного стану.