П’яті Наукові фестини відкрили все різноманіття Львівської політехніки

Тижневик «Аудиторія»
на фестинах
П’яті Наукові фестини в Університеті вдалися особливо активними і багатогранними. І цьому сприяло все: п’ятниця, чудова, не по-весняному тепла погода, настрій відвідувачів – побачити і почути якнайбільше, а де можна, то й спробувати і випробувати

П’яті Наукові фестини у Львівській політехніці вдалися особливо активними і багатогранними. І цьому сприяло все: п’ятниця, чудова, не по-весняному, тепла погода, настрій відвідувачів – побачити і почути якнайбільше, а де можна, то й спробувати і випробувати. І дивитися дійсно було на що. Адже кожен інститут нашого університету має унікальні напрацювання, яких в інших львівських вишах не знайдеш.

Розпочався захід досить серйозною темою – «Зміна ролі університету в сучасному суспільстві». На цей круглий стіл зібралися викладачі, вчителі з різних навчальних закладів, були й гості з-за кордону. Дві години минули у досить жвавих дискусіях про те, якою нині повинна бути освіта і вища школа зокрема.

Одразу після завершення відбулося урочисте відкриття Наукових фестин із уже традиційними музами провідних у Політехніці наук та засновником нашого університету.

– Коли ми вперше готували Наукові фестини, то й не могли уявити, що вони так розвиватимуться і стануть такими популярними і серед молоді, і серед наших працівників. Це свято справді об’єднує. Впродовж п’яти років Наукові фестини набули нового звучання – їх чекають, як на свято. Це – новий крок на шляху популяризації і розвитку нашого університету. А також своєрідний інструмент для досягнення мети – щоб до нас на навчання приходили професійно орієнтовані випускники шкіл, – наголосив в. о. ректора Львівської політехніки професор Юрій Бобало.

Інтелектуальні розваги

Кафедра фінансів, обліку та аналізу ІППТ організувала «Інтелект-батл» на тему «Сходинки до фінансового успіху». Участь у грі взяли політехніки спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування». Перемогла команда студентів групи ФБМС-31. Переможці отримали дипломи та пам’ятні подарунки.

Відвідувачі Фестин могли не лише дізнатися, яка професія їм найбільше підходить, за допомогою традиційного профорієнтаційного тестування, а й з’ясувати, на кого з відомих політехніків вони схожі. За словами творців тесту, групи по роботі з випускниками, політехніки досягають успіху в абсолютно різних сферах, але не усі про це знають, тому команда вирішила поділитися цими історіями успіху. Найбільше серед відвідувачів Фестин виявилося «Андріїв Садових».

На запрошення ІННЦПНО представники Львівського обласного центру зайнятості Марія Семигіновська та Руслана Воляник організували для львівських школярів та студентів коледжів тренінг «Успіх можна спланувати». Відвідувачі дізналися, що формувати власні цілі треба за принципом «КРЕДО» – Конкретність, Реальність, Економічне обґрунтування, Досяжність, Обмеженість у часі. За допомогою спеціальної гри учасників тестували на вміння досягати мети: хтось опускав руки за перших труднощів, хтось – шукав інші шляхи, а інший – йшов «напролом».

А третьокурсники кафедри менеджменту персоналу та адміністрування розробили та організували тренінг з командоутворення. Захід був зорієнтований на студентів МПА, однак долучитися могли всі охочі. Завдання, поставлені перед учасниками, вчили згуртованості, вмінню комунікувати, домовлятися тощо. Зокрема, робили вправу, яка демонструвала, як спотворюється інформація під час її передавання.

Також відбувся хакатон серед студентів ІЕСК у межах конкурсу «Make it smart», ініційованого партнером Політехніки, компанією ДТЕК. Переможцем стала команда Smart Street групи ЕГ35, яка представила концепцію розумного керування вуличним освітленням, відповідно до пересування транспорту й пішоходів. На конкурс до Києва також відібрали проекти розумного світлофора та ощадних систем теплопостачання. Наразі ДТЕК приймає рішення щодо четвертого проекту, який зацікавив компанію – концепції сортування сміття і вироблення з нього електричної енергії.

Нафта XXI століття – інформація

У Науково-технічній бібліотеці Львівської політехніки відбувся захід «Нафта XXI століття – інформація». Організаторами виступили заступниця директора науково-технічної бібліотеки Олена Харгелія та студенти кафедри СКІД Інституту гуманітарних та соціальних наук спільно з кураторкою Жанною Миною. Серед гостей заходу були учні 8 класів школи № 10 ім. Марії Магдалини. Захід організовано у межах Наукових фестин нашого університету.

При вході відвідувачів радо зустрічав незвичайний гість книгозбірні – робот, який одразу привертав увагу гостей.

Захід розпочався презентацією «Що таке фейкові новини?». Присутні могли не лише дізнатись, що таке фейкові новини, а й навчитися протистояти їм у реальному житті, ознайомитися з ресурсами для виявлення неправд та визначити, чому їхня робота така важлива. Учасників тренінгу захопила гра «правда чи фейк?», яку підготував студент кафедри СКІД Тарас Устиянович.

А Ярослав Кобинець відвідувачам представив не менш корисну тему про лайфхаки. Він розповів про цікаві та маловідомі комбінації клавіш для спрощення роботи над текстовими документами, про процес створення невидимої папки та розповів про приховані функції операційної системи IOS Appel.

Завершальною і, мабуть, найактуальнішою була тема від Іванки Пристайко – булінг. Для кращого розуміння проблеми розіграли перед аудиторією історію, в якій показали, хто входить до групи учасників булінгу, як це відбувається в повсякденному житті за зачиненими дверима шкіл, коледжів та університетів. Також студентка порекомендувала, що робити, аби запобігти булінгу та ефективно боротися з ним.

– Коли запитують студентів, чому ті записані до бібліотеки УКУ, вони відповідають: «бо вона нам подобається». То чому ж їм не подобається рідна бібліотека? Відповідь очевидна – маємо прагнути до змін, тож саме такі заходи є необхідні, щоб стерти межу між студентами та бібліотекою, – наголосила наприкінці Олена Харгелія.

Спорт і екстрим на фестинах

Показ навчально-наукових цікавинок інститутів Львівської політехніки урізноманітнила виступами з армреслінгу й гирьового спорту кафедра фізичного виховання. Студенти, два чемпіони торішньої Універсіади Львівщини, Михайло Стефуца й Роман Якимів вчили усіх охочих, як правильно поставити руки на стіл, давали змогу поборотися з ними і запрошували до секції – армреслінгом може займатися кожен, хто має хоч якусь фізичну підготовку.

Поряд із армреслігерами заохочували бути сильними й витривалими гирьовики. Вони піднімали три комплекти гир – 8, 16 і 24 кг.

Тут небагато представників, лише троє – кандидат у майстри спорту Ігор Соловій, а також Дмитро Левітов, Євген Ігнатюк. Загалом у нас в секції є 25 осіб, з них – 10 дівчата, – розповів тренер Василь Світлик. – Сильніші ж хлопці, які піднімають гирі по 32 кг, поїхали здобувати призові місця на Чемпіонаті України. Гирьовий спорт, на відміну від пауерліфтингу й легкої атлетики, вимагає силової витривалості. Хоч він і не олімпійський, але щороку ним займається більше й більше людей, адже з гирями можна робити і вправи для фітнесу, для загального фізичного розвитку.

Наприкінці дійства відбулося перетягування канату для дітей. Запланований же баскетбольний фрістайл не відбувся, бо у баскетболістів напружений змагальний період, зокрема – Універсіада України.

Але на цьому спортивні виступи на площі біля містка Тульє не завершилися. Після обіду на всіх чекав байк-тріал перформанс: присутні побачили видовищний велопоказ, який складався з простих трюків, як-от: стрибок із вентиляційної шахти чи перестрибування через натягнуту стрічку, через людину, що лежить на асфальті, але однаково викликав затамування подиху. Героями цього екстрим-шоу стали випускники Політехніки – Дмитро Крупкін (ІАРХ) і Юліан Косач (ІБІД). Дмитро займається велотріалом з 2000 року, бере участь у змаганнях і навіть організовує їх. У планах – провести у Львові кубок світу, привезти до нашого міста усіх зірок-тріалістів. Технічна база для цього достатня, питання лише щодо фінансування.

Для Юліана Косача Дмитро є наставником. Загалом у секції з байк-тріалу більшість – політехніки, вони займаються декілька разів на тиждень у Парку культури. У цьому виді спорту, зауважив Юліан, важливо дотримуватися акуратності й поступово, позбуваючись страху, звикати до висоти.

Наталія ПАВЛИШИН, Анастасія МОЗГОВА,
Анастасія ЗАДОРОЖНА, Наталія ЯЦЕНКО

 

Відеосюжет про Наукові фестини на Youtube каналі Львівської політехніки.

Фотоальбом «Наукові фестини у Львівській політехніці 2019» у соцмережі Фейсбук

на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах на фестинах