В Університеті відбулося чергове засідання регіонального наукового семінару «Соціальні комунікації»

Зіновій Партико, кафедра ЖЗМК Львівської політехніки
на семінарі «Соціальні комунікації»

25 січня 2017 року в приміщенні ХХ корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (Інститут права та психології, кафедра журналістики та засобів масової комунікації) відбулося чергове засідання регіонального наукового семінару «Соціальні комунікації» (керівники семінару – доктор філологічних наук, професор З. Партико й доктор філологічних наук, професор Б. Потятиник). У роботі взяло участь близько десяти учасників, вперше серед них були й викладачі Української академії друкарства.

На засіданні заслухали доповідь кандидата філологічних наук, доцента Львівського національного університету імені Івана Франка, редактора журналу «Універсум» О. Романчука «Соціальна інформатика» (за матеріалами опублікованого ним навчального посібника). Доповідь, оскільки невизначеним залишається питання про співвідношення таких навчальних дисциплін як «Соціальні комунікації» та «Соціальна інформатика», викликала жваву дискусію. Імовірно, що цю незавершену дискусію буде продовжено на наступному семінарі.

Надзвичайно цікавим було повідомлення кандидата філологічних наук, завідувача відділу періодики Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника Ю. Романишина «Іншомовні газетні видання першої половини ХХ ст. у фондах ЛННБ України ім. В. Стефаника». Повідомлення стосувалося польської, німецької та єврейської преси 20–30-х років ХХ століття, які виходили у Львові. Було вказано на низький рівень наукової дослідженості таких видань і перспективи продовження цієї тематики.

Наступне засідання семінару заплановано на третю декаду лютого. На ньому за бажанням учасників буде, зокрема, розглянуто тему «Про формулювання в дисертаціях положень для захисту».

Запрошуємо всіх охочих до участі в роботі семінару! Надсилайте ваші пропозиції на електронну адресу partyko@ukr.net.