В Університеті відбулася конференція «Становлення і розвиток демократичних профспілок у Львівській політехніці»

Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото з конференції

Захід розпочався зі вшанування пам’яті загиблих Героїв, які віддали життя за волю України. У конференції взяли участь ректор університету Юрій Бобало, голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацко й очільниця Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Марія Яцейко.

Вступне слово виголосив голова профкому працівників університету, доцент кафедри телекомунікацій Роман Колодій, який заглибився в історію профспілкового руху у світі й в Україні. На його думку, у час війни роль профспілок значуща, адже люди об’єднуються, щоб захистити власні інтереси. Тому сьогодні важливо осмислити завдання і можливості профспілок. Його багаторічний попередник, доцент кафедри електромехатроніки та комп’ютеризованих електромеханічних систем Володимир Гайдук, провів екскурс найважливішими подіями профспілкового руху Політехніки від 1990 року, коли за підтримки впливових громадських організацій – «Просвіти» та Народного Руху України – вдалося провести демократичну звітно-виборну конференцію профспілкової організації працівників і голосуванням обрати головою профкому доцента хіміко-технологічного факультету Ореста Кунтого. Саме тоді, у перші роки нового становлення університетської профспілки, змінився стиль роботи профкому, основним напрямом якого став соціальний захист працівників, за короткий час вдалося розробити нормативні положення профспілкової організації, започаткувати нові відносини з адміністрацією, здійснити суттєві зрушення в розв’язанні житлових проблем працівників тощо. До виступів долучилися гості конференції – Роман Дацко й Марія Яцейко.

Учасників конференції привітав ректор Юрій Бобало, закцентувавши увагу на ролі профспілок у становленні незалежної України. Юрій Ярославович на прикладі книжки «Товариство, яке змінило Політехніку. Спогади, роздуми, документи, світлини» (за заг. ред. Х. Бурштинської, укл. і ред. Я. Величко) висловив побажання появи подібної книжки про профспілковий рух у Львівській політехніці.

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції