В Україні створили рейтинг наукового потенціалу National H-index Ranking: Львівська політехніка – десята серед ЗВО

За матеріалами порталу Освіта.ua
Заставка до матеріалу

Команда розробників National H-index Ranking підготувала регіональний рейтинг за консолідованими показниками індексу Гірша в Україні. Рейтинг формується на основі показників продуктивності найбільших наукометричних платформ: Scopus, Web of Science та Google Scholar.

National H-index Ranking орієнтується на національний контекст наукових досліджень, тому порівнює наукові установи всередині конкретної країни. Окрім цього, оцінюють показники вчених за індивідуальними показниками індексу Гірша.

У розрахунку показників Ukrainian National H-index Ranking враховують індекс Гірша організацій та вчених за Scopus, Web of Science та Google Scholar, поділеного на два. H-index Google Scholar оцінюють як ½ індексу Гірша через особливості цієї наукометричної платформи. Такий підхід покликаний зробити результати Ukrainian National H-index Ranking більш об’єктивними та прозорими.

Ukrainian National H-index Ranking враховує не лише рейтинг університетів, але й наукових організацій, бізнес-ініціатив та всіх установ, що проводять наукові дослідження.

10 лідерів наукового потенціалу за Ukrainian National H-index Ranking серед університетів

1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (4 – серед усіх наукових організацій)
  2. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (9)
  3. Львівський національний університет імені Івана Франка (14)
  4. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (15)
  5. Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (17)
  6. Сумський державний університет (19)
  7. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (21)
  8. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (23)
  9. Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут (24)
  10. Національний університет «Львівська політехніка» (26)

Докладніше – на порталі Освіта.ua.

Результати рейтингування Результати рейтингування