В Інституті сталого розвитку відбувся установчий семінар у рамках реалізації проєкту Kliima

Кафедра екологічної безпеки та природоохоронної діяльності
Фото із семінару

У рамках виконання проєкту «Технологія будівництва автономної швидкомонтованої модульної дерев’яної будівлі з ЧПК-столярними з’єднаннями та її моніторинг у реальних умовах навколишнього середовища» (Kliima.3.01.23-0141) відбувся установчий семінар за участю представників Естонського університету наук про життя (Estonian University of Life sciences, Тарту, Естонія) Раяна Війкойя (Rain Viikoja), Сандера Саара (Sander Saar) і Тиніса Теппанда (Tõnis Teppand). Головною метою зустрічі було уточнення технічних характеристик і верифікація техніко-економічного проєкту.

Kliima передбачає встановлення збірних деталей, виготовлених естонською командою проєкту, для проведення цілорічних польових випробувань – з квітня 2024 року по травень 2025 року – в Національному університеті «Львівська політехніка». У рамках співпраці між естонським та українським університетами заплановано один прототип будівельного модуля. Сам процес будівництва також є предметом польових випробувань – здійснюється без використання електроінструментів та підйомних пристроїв, переважно гумовим молотком.