Уряд затвердив план заходів щодо популяризації вищої освіти України на світовому ринку освітніх послуг

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
План заходів Уряду

Для популяризації вищої освіти України на світовому ринку освітніх послуг, поширення в інформаційному просторі іноземних країн відомостей щодо здобуття вищої освіти в Україні та збільшення чисельності іноземних студентів 21 квітня 2021 року Уряд затвердив відповідний план заходів.

– Сьогодні Україна – важливий учасник глобального ринку освітніх послуг для іноземних громадян з низкою конкурентних переваг, що дозволяють щорічно збільшувати наш показник інтегрованості української вищої школи у світовий освітній процес. Кількість іноземних студентів, які навчаються в українських закладах вищої освіти, значно збільшилась за останні роки. Тож експорт освітніх послуг є важливою перспективною сферою для залучення та збільшення інвестицій в економіку країни, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

План заходів передбачає запровадження прозорого механізму набору іноземців та осіб без громадянства для здобуття вищої освіти, а відтак – запобіганню іміджевих втрат України.

Документом передбачено розробку та впровадження міжвідомчої електронної платформи (Е-Платформи). Зокрема, її функціонування забезпечуватиме:

  • обов’язкову реєстрацію на Е-Платформі всіх закладів вищої освіти, що приймають іноземців для здобуття вищої освіти;
  • доступ до інформації кожного учасника процесу (в межах його компетенції та у порядку черговості) про абітурієнта;
  • створення іноземним абітурієнтом власного Е-кабінету через реєстрацію на Е-Платформі;
  • формування прив’язки абітурієнта/студента до Е-Платформи, щоб уникнути маніпуляцій та протиправних дій (нелегальної міграції, роботи тощо).