Уряд ухвалив постанову щодо реалізації проєкту для організації набору та навчання іноземних студентів

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Уряд ухвалив постанову щодо реалізації експериментального проєкту для організації набору до закладів вищої освіти та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства.

Постановою затверджено:

  • порядок реалізації експериментального проєкту щодо організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти;
  • положення про Єдину міжвідомчу інформаційну систему щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти.

Дія цього Порядку буде поширюватися на іноземних вступників, які бажають здобувати відповідний ступінь вищої освіти, післядипломної освіти (підвищення кваліфікації, спеціалізація, стажування), навчатися в аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі, лікарській резидентурі, на підготовчому факультеті, відділенні (у підрозділі), за програмами академічної мобільності та/або з вивчення державної мови та/або мови навчання в закладах вищої освіти.

Для прийому на навчання до закладу вищої освіти іноземний вступник зможе створити в Інформаційній системі особистий кабінет користувача, в якому буде подавати до закладу вищої освіти заяву в електронній формі на освітню програму, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти є акредитованою.

До заяви іноземний вступник подаватиме засобами Інформаційної системи електронні копії документів, визначені Правилами прийому до закладу вищої освіти, що будуть затверджені вченою радою закладу вищої освіти.

У разі підтвердження іноземним вступником отриманого від закладу вищої освіти опису освітньої пропозиції заклад вищої освіти сформує електронне запрошення на навчання. Після отримання електронного запрошення на навчання від закладу вищої освіти іноземний вступник має подати документи до відповідної закордонної дипломатичної установи України для оформлення візи.

Наразі подати документи онлайн до будь-якого закладу вищої освіти іноземці можуть на порталі Українського державного центру міжнародної освіти.

Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.