Уряд дослухався до звернення українських студентів: кількість стипендіатів збережено

Профспілка працівників освіти і науки України
Скріншот з відеозвернення студентів

Кабінет Міністрів України почув профспілкове студентство, яке звернулося до Уряду в День студента, і повернув норму, яка стосується кількості одержувачів академічних стипендій, до рівня 40–45%. Про це зазначено у Постанові Кабінету Міністрів України № 1256, прийнятій 2 грудня 2021 року, яку оприлюднено на Урядовому порталі.

Нагадаємо, що раніше Постановою КМУ від 1 вересня 2021 року № 933 кількість стипендіатів було знижено до 35–40%.

Тепер, відповідно до постанови № 1256, кожного семестру вчена рада вишу визначає однаковий для всіх факультетів, навчально-наукових інститутів (відділень), курсів та спеціальностей (предметних спеціальностей, спеціалізацій) ліміт стипендіатів, яким буде призначено академічну стипендію за результатами семестрового контролю.

Цей показник встановлюють у відсотках (у діапазоні від 40 до 45) від фактичної кількості студентів денної форми здобуття освіти, які навчаються за державними (регіональними) замовленнями.