Програма підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників «Універсальні навички бібліотечного фахівця»

Центр розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету
перегляд інформації на планшеті

Центр розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету запрошує працівників бібліотеки взяти участь у програмі підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників «Універсальні навички бібліотечного фахівця».

Програма триватиме з 25 вересня до 9 жовтня 2020 року у дистанційному режимі. Обсяг навчання  ― 60 годин (16 аудиторних годин).

Викладачі програми: висококваліфіковані фахівці бібліотеки Сумського державного університету.

Вартість розраховується за окремим кошторисом і залежить від кількості слухачів у  групі (орієнтовна вартість 600 грн.).

Тематичний план:

1. Бібліотека в цифровому середовищі. Персоналізація обслуговування користувачів: інструменти і технології:

1.1 Автоматизовані бібліотечні програми.

1.2 Сайт бібліотеки, соціальні мережі SMM Storytelling.

1.3 Електронні інформаційні дайджести.

1.4 QR-технології, інструменти доповненої реальності AR/VR.

1.5 Віртуальні виставки.

1.6 Мобільні технології: Kahoot, Mentimeter.

2. Організація, комунікація та проведення культурних проєктів бібліотеки. Інтерактивні інструменти роботи з аудиторією.

3. Використання сервісів візуалізації та дизайну (Canva, Piktochart та ін.) в бібліотечній практиці.

4. Інформаційна та цифрова грамотність:

4.1 Цифрова безпека та захист персональних даних.

4.2 Академічне письмо та доброчесність.

4.3 Інтелектуальна власність, ліцензії Creative Commons.

4.4 Академічний плагіат, шляхи запобігання.

4.5 Робота з антиплагіатними системами. Що треба знати?

4.6 Бібліографічні менеджери Mendeley, EndNote.

5. Відкриті освітні ресурси: можливості для бібліотек

Умови участі: для участі у програмі підвищення кваліфікації необхідно до 14 вересня 2020 року зареєструватися, заповнивши електронну заявку або надіславши заявку (додаток 1) електронною поштою на адресу info@crkp.sumdu.edu.ua, чи зателефонувавши за номером 8 (0542)-687-718.

Програма буде проходити у режимі відеоконференції (платформа Google Meet).

За результатами підвищення кваліфікації учасники отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.