Українські вчені й надалі зможуть безкоштовно користуватися важливими електронними інформаційними ресурсами

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Підтримуючи українських вчених у складних умовах війни, багато видавництв і компаній відкрили безкоштовний доступ до своїх електронних ресурсів і досі продовжують його надавати.

У липні цього року Міністерство освіти і науки України надіслало офіційне звернення щодо потреби у збереженні українським ученим безоплатного доступу до електронних ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life. За підсумками розгляду цього звернення на щорічній зустрічі видавців-партнерів Research4Life було повідомлено про збереження українським установам безкоштовного доступу до ресурсів платформи до кінця 2024 року.

Нагадуємо, що з березня 2022 року українським науковцям стала доступною більшість контенту платформи Research4Life, через яку вчені й освітяни, а також фахівці у галузях державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо з країн, що розвиваються, мають змогу використовувати електронні книги, журнали, бази даних багатьох видавництв і компаній світу (за інформацією, яка нещодавно публікувалася на порталі, обсяг контенту платформи досяг 200 тисяч одиниць – журналів, книг, баз даних).

На початку 2023 року було оновлено статус України на офіційному вебсайті Research4Life із зазначенням про приєднання країни до групи країн А, організації та фахівці з яких мають безкоштовний доступ до ресурсів платформи. Нині вже понад 550 українських установ зареєструвалися на порталі Research4Life та отримали можливість налаштувати доступ для своїх працівників.

Раніше за підсумками розгляду звернення МОН компанія Clarivate ухвалила рішення про збереження для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця цього року доступу до бази даних Web of Science, а компанія Elsevier продовжує надавати доступ до баз даних Scopus, ScienceDirect та низки інших електронних ресурсів.