Україна на вихідні. Подорожуємо на стипендію разом із львівськими політехніками

Катерина Терещенко, студентка третього курсу кафедри журналістики та засобів масової комунікації
Учасниці опитування

Короткі подорожі Україною набирають дедалі більше популярності серед студентів. Вони не потребують докладного планування та великих витрат. Потрібно просто зібрати найнеобхідніші речі та можна відразу вирушати назустріч пригодам.

Не секрет, що пандемія відіграла важливу роль у цій ситуації, адже виїзд за кордон частково обмежений.

Чим вражає Україна? Куди поїхати: Чернівці або Київ, Чорне море або Карпати. Скільки коштуватиме кожна з цих подорожей та чи вистачить на неї однієї стипендії політехніка?

«Я обожнюю подорожувати Україною та поза її межами, – розповідає Діана Собко, студентка третього курсу кафедри журналістики та масової комунікації. – Якщо говорити про наші цікавинки, то моїм улюбленим містом в Україні є Чернівці. Захоплює шарм та затишок цього міста: вулиця Ольги Кобилянської, Ратуша, університет ім. Осипа Федьковича.

Квиток на потяг зі Львова до Чернівців коштуватиме до 80 грн, а якщо брати вартість подорожі разом із проживанням, їжею та розвагами, то ви витратите не більше, ніж половину стипендії».

Аліна Битюга, студентка четвертого курсу кафедри політології та міжнародних відносин обожнює гори: « Я не так часто подорожую, як хотіла б. Але якщо з’являються вільні вихідні чи канікули, то відразу збираю рюкзак і в Карпати. Можливо, я виглядатиму банально, але Славське, Яремче, Сколе – це неймовірні місця наснаги. 1–2 дні в горах можуть замінити курс психолога», – віджартовується дівчина.

«У подорожах я люблю поринати в історію. Тому для мене ідеальним варіантом буде екскурсія замками України, – приєднується до розмови Юлія Бобак, студентка третього курсу кафедри журналістики та масової комунікації. – Якщо грошей катма, то беру квиток на автобус чи потяг та їду до найближчого замка. Старі споруди мають свій настрій, свою енергетику. Я ніби поринаю в ті часи, коли стіни не були зруйновані. Коли вся будівля дихала життям, чула людський сміх та плач. Можу лише уявляти, як тут проходили бали та звані вечері. Відтак якщо вас ваблять історичні місця – вирушайте до Псарі, палацу Курисів, Невицького замка чи палацу Остен-Сакена».

Діана Андріанова, студентка третього курсу кафедри теоретичної та практичної психології пропонує доволі незвичний варіант на вихідні вже нині: «Не уявляю свого життя без моря. Мене захоплює Південна Україна саме в несезон», – говорить студентка. – Скадовськ – чарівне місто, яке захоплює неприступністю своїх набережних. Саме там я звикла надихатися перед навчанням або сесією. Чорне море – витратне задоволення, якщо їхати туди влітку. Це чудовий варіант оглядової подорожі на два дні».