Це була ініціатива Міжнародного центру освіти, який «вербує» юнаків і дівчат з усього світу, переконуючи їх, їхніх батьків та владу різних країн у перевагах вищої освіти саме в Україні. Йдеться про співвідношення ціни і якості...
Напередодні Дня Незалежності України Міжнародний центр ініціював проведення конкурсу на краще читання «націоналістичного» вірша Володимира Сосюри. Змагалися студенти-іноземці, які вже вчаться, і ті, що проходять мовний вишкіл з української мови на спеціальних курсах.
Львівська політехніка виставила свою збірну команду – двох китайців, в’єтнамця і марокканця. Їх читання записали на відео і відправили до Києва. Там із матеріалів з кращими читцями змонтують відеоролик, який буде показано на одному зі всеукраїнських телеканалів. За словами викладачів, найбільш сумлінно опановують мову майбутні студенти з Китаю і В’єтнаму. Це можна пояснити, зокрема, й тим, що вони здобувають у нас вищу освіту за кошти своїх урядів.
Найкращим декламатором серед львівських політехніків було визнано Яо Сіня з Китаю. Особливо зворушливо звучали у виконанні іноземців рядки Володимира Сосюри:
Юначе! Хай буде для неї твій сміх
І сльози. І все до загину,
Не можна любити народів других,
Коли ти не любиш Вкраїну...
![Змагання студентів-іноземців](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/19/para/gallery/img98700.jpg?itok=-RbHtIE4)
![Змагання студентів-іноземців](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/19/para/gallery/img98850.jpg?itok=Hrh_aRk4)
![Змагання студентів-іноземців](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/19/para/gallery/img98940.jpg?itok=fdYi6pCJ)
![Змагання студентів-іноземців](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/19/para/gallery/img9903-0.jpg?itok=KBsGei7U)