У Науково-технічній бібліотеці Університету відбудеться лекція про «генерала-поета» Івана Іванця

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до заходу

У п’ятницю, 20 січня 2023 року, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Романа Яціва «Один з «генералів-поетів»: Іван Іванець».

Подія приурочена до 130-річного ювілею від дня народження визначного мистця, фотодокументаліста, музейника, мистецтвознавця і публіциста, правника, діяча кооперативного руху в Галичині, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 років, поручника Корпусу українських січових стрільців та Української Галицької Армії, доктора правничих наук Івана Іванця (1893 – 1946).

Вперше після виходу у світ видання «Іван Іванець (1893 – 1946). Стрілецькі мемуари, творча спадщина / Упоряд. Андрій і Роман Яців; Вступ. слово – Петро Гринчишин; науковий ред. і автор вст. ст. – д. і. н. Микола Литвин» (Львів, 2019) буде презентовано унікальний матеріал, який суттєво поглибить наукову реконструкцію історії українських національно-визвольних змагань.

На учасників чекає чимало нових архівних і мистецьких знахідок, зокрема великий корпус репродукцій творів мистця зі збірок Національного музею м. Краків (Польща).

Подія організована Українським фотографічним товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою Львівської політехніки. Початок о 17:30.