У Науково-технічній бібліотеці Університету розкажуть про археологічні знахідки на вулиці Хмельницького

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на лекцію кандидатки історичних наук, молодшої наукової співробітниці відділу археології Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України Марії Войтович на тему «Археологія доріг, або знахідки вулиці Богдана Хмельницького».

Сучасні вулиці Львова за кількастолітній час свого існування зазнали низку змін та реконструкцій, що подекуди негативно впливало на збереження автентичних культурних нашарувань під ними. Незважаючи на це, вони й надалі залишаються перспективними для майбутніх досліджень науковців, що засвідчено під час рятівних археологічних робіт Львівської експедиції Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України на вулиці Б. Хмельницького.

Під час досліджень у південній частині цієї вулиці зафіксовано залишки культурних нашарувань, які представлені матеріалами з ХІІ по XIX століття включно. Окрім цього, тут виявлено та досліджено декілька нерухомих об’єктів, які мають значну історико-культурну цінність для історії міста. Серед них – керамічний водогін І половини XV століття, кілька рівнів дерев’яної дороги XVI століття та залишки дерев’яних водогонів XVIІ–ХІХ століть.

Початок лекції о 17:30.