У Міністерстві цифрової трансформації презентували бачення реформи ІТ-освіти й очікують на пропозиції

За матеріалами сайту Міністерства цифрової трансформації України
Заставка до матеріалу

Україна має неабиякий потенціал стати найпотужнішим IT-хабом у Центральній та Східній Європі. Зараз у країні є дефіцит висококваліфікованих кадрів через те, що рівень освіти значно відстає від вимог ринку. Саме тому розвиток IT-освіти –  один із пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України.

Мінцифра спільно з Міністерством освіти і науки на початку червня цього року розпочали процес розробки дорожньої карти реформи IT-освіти в Україні. Для цього було створено робочу групу, до якої увійшли представники Мінцифри, МОН, Офісу Президента, ВРУ, бізнес-асоціацій та ІТ-об’єднань, кластерів і громадських організацій зі всієї України. Мета – разом дійти до спільного бачення реформування IT-освіти в Україні.

– Ми розуміємо, що через 5 років попит на IT-спеціалістів в Україні буде дуже великий. Тому уже зараз маємо подбати про те, як його задовольнити. Не ламаючи те, що є, а підсилюючи. Два місяці тому був розпочатий процес реформування IT-освіти в Україні. Вже зараз бачимо, що система ІТ-освіти потребує комплексного оновлення на всіх рівнях. Для досягнення сталого зростання кількості ІТ-спеціалістів та їхньої кваліфікації протягом найближчих десятиліть необхідно балансувати системні реформи та швидкі рішення. Тож розглядаємо можливості не лише класичної освіти. Плануємо розвивати EdTech в Україні та велику увагу приділяти освіті світчерів, – зазначив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

10 вересня 2021 року на засіданні робочої групи було представлено бачення реформи ІТ-освіти в Україні та пропозиції до дорожньої карти. Пропозиції розроблено за результатами опитувань, експертних обговорень у підгрупах з профільними експертами та узагальнених даних IT-спільноти на платформі Центру економічного відновлення. З презентацією може ознайомитись кожен, а також надіслати конструктивні пропозиції щодо вдосконалення цього бачення або зауваження. Вони будуть враховані в розробці дорожньої карти реформування IT-освіти в Україні.

Надіслати пропозиції та зауваження можна до 17 вересня 2021 року включно на електронну адресу it_osvita@thedigital.gov.ua.