У межах проєкту EUSTS відбулася публічна лекція керівниці НКП «Європейський інститут технологій та інновацій»

Кафедра політології та міжнародних відносин Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

7 жовтня 2024 року в межах проєкту «Європейські студії для студентів технічних спеціальностей Національного університету «Львівська політехніка» (EUSTS) відбулася публічна лекція керівниці національного контактного пункту «Європейський інститут технологій та інновацій» програми Horizon Europe, д.е.н., к.т.н., професорки кафедри математичного моделювання та аналізу даних Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Віталіни Бабенко на тему «Європейський інститут інновацій та технологій: діджітал-можливості для молоді».

Спікерка розкрила особливості діяльності Європейського інституту інновацій та технологій, який функціонує за підтримки програми Horizon Europe, зокрема:

• його ключових напрямах:
    • зміни клімату;
    • культура та креативність;
    • вода;
    • стала енергетика;
    • здоров’я;
    • цифровізація;
  • начальних програмах EIT Digital для молоді;
  • підтримці інновацій та стартапів;
  • кар’єрних можливостей для української молоді;
  • відкритих конкурсах за п’ятьма основними напрямами:
    • Цифрові технології;
    • Цифрова промисловість;
    • Цифрові міста;
    • Цифровий добробут;
    • Цифрові фінанси;
  • ініціативах EIT для закладів вищої освіти за напрямами «Розвиток потенціалу інновацій та підприємництва у вищих навчальних закладах» та «Інноваційна та підприємницька спроможність у ЗВО для вдосконалення Deep Tech»;
  • магістерських програмах для студентів і викладачів від EIT;

та інших.

Віталіна Бабенко ретельно ознайомила слухачів із сайтом EIT та актуальними конкурсними пропозиціями, що викликало неабияке зацікавлення учасників. На завершення лекції відбулася невелика, але інформаційна дискусія щодо вимог до участі в конкурсах від EIT, а також механізмів стимулювання залученості української молоді, викладачів, університетів до таких інноваційних програм.

Загалом до заходу долучилося понад 130 учасників – студентів, аспірантів, викладачів та членів Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Інституту гуманітарних та соціальних наук. Команда проєкту щиро дякує всім учасникам івенту та продовжує працювати над підготовкою інших, не менш цікавих активностей на актуальні теми європейської інтеграції України та співробітництва з Європейським Союзом.

Особливу вдячність висловлюємо професорці Віталіні Бабенко та іншим колегам з Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, які попри вкрай складну безпекову ситуацію прийняли запрошення від Львівської політехніки та продемонстрували надзвичайно високий професійний рівень.

Захід проведено у межах проєкту «Європейські студії для студентів технічних спеціальностей Національного університету «Львівська політехніка» (EUSTS), який реалізується за підтримки програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне (активність – серія публічних лекцій).

З докладнішою інформацією про EUSTS можна ознайомитися на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.