Катедра української мови Львівської політехніки
Фрагмент обкладинки книжки

У львівському видавництві «Сполом» вийшла книга «Михайло Ситник. Над Україною палають обрії нові... Поеми» / упоряд. Т. Салига, І. Василишин. Львів: Сполом, 2022. 240 с.: іл.

Книга є продовженням із серії досліджень творчої спадщини українських письменників-емігрантів ХХ століття, яке ведуть доктор філологічних наук, професор катедри української літератури імені академіка М. Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас Салига та кандидат філологічних наук, доцент катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ігор Василишин.

«Над Україною палають обрії нові... Поеми» – друга книга, присвячена дослідженню творчої спадщини видатного поета-лірика, публіциста, журналіста, редактора українських часописів воєнного періоду Михайла Ситника (1920–1959). До видання увійшли чотири відомі та маловідомі поеми митця: «Вигнанець», «Любов», «Князівна», «Залізничний сторож», дві з яких («Любов» і «Князівна») публікуються в Україні вперше з часу їхньої появи в повоєнному часописі «Похід» у Німеччині. Поема «Вигнанець» була надрукована в поетичній збірці М. Ситника «Відлітають птиці» (Гамбурґ – Гайденав, 1946), «Любов», присвячена Олені Телізі, – у першій частині Літературно-мистецького і науково-популярного місячника «Похід» (Гайденав, липень 1946), поема «Князівна» – у другій частині «Походу» (Гайденав, серпень 1946). У 1947 році в Мюнхені окремим виданням вийшла віршована повість М. Ситника «Залізничний сторож» з присвятою М. Ситника: «Невмирущій в серцях свого народу – героїчній УПА присвячує автор».

«Вервиця строф із гостросюжетних поем Михайла Ситника про Україну, про Жовто-Синій Стяг, про Тризуб Золотий, про побратимів вірних… Вони глибоко ліричні, з рясними екскурсами в нашу трагічну історію, її героїку й вирізняють Ситникове індивідуальне творче «Я».

Адресуємо книгу нинішнім борцям за відновлення Української Незалежної Держави й читачам різних поколінь».

Тарас Салига, Ігор Василишин

Обкладинка книжки Матеріали з книжки Матеріали з книжки Матеріали з книжки Матеріали з книжки