У Львівській політехніці відбувся круглий стіл із проблем управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю

Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності
Фото із круглого столу

У Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту спільно з Мережею захисту національних інтересів ANTS проведено круглий стіл «Проблеми управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю в умовах євроінтеграції України». Участь у заході взяли представники митних органів, Львівської торгово-промислової палати, бізнесу, громадських організацій, депутатського й дипломатичного корпусу, академічного середовища, профільних асоціацій і студентства.

У ході експертної дискусії розглянуто вектори розвитку митної системи України, структуру зовнішньоторговельного обороту, перспективи українсько-польської співпраці, проблеми спільного транзиту, митного безвізу, авторизованих економічних операторів, митного оформлення, розбудови зовнішньоекономічної та митної інфраструктури, переміщення гуманітарних вантажів, імплементації європейських правил у сфері зовнішньоекономічної та митної діяльності тощо. Модератором круглого столу була професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності, д.е.н. Оксана Юринець.

Своє бачення проблем управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю в умовах євроінтеграції України презентували:

• Олег Кузьмін – директор Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту, д.е.н., професор;
  • Ольга Мельник – завідувачка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності, д.е.н., професор;
  • Руслан Жук – помічник-консультант начальника Львівської митниці Державної митної служби України;
  • Володимир Коруд – віце-президент Львівської торгово-промислової палати;
  • Андрій Тодощук – доцент кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності, президент Асоціації професійних митних посередників, к.е.н., доцент;
  • Олег Микитин – доцент кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності, засновник громадської організації «Центр незалежних експертиз та випробувань Expertus», к.т.н., доцент;
  • Андрій Кіт – народний депутат України IX скликання, член комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг;
  • Герман Тасліцький – голова митного комітету Асоціації адвокатів України, член Громадської ради при Державній митній службі України та при Міністерстві фінансів України.

Досвід Польщі щодо трансформування зовнішньоекономічних і митних процесів окреслили:

• Лев Захарчишин (Lev Zakharchyshyn) – консул України у Гданську (2016–2021 рр.), уповноважений з питань польсько-української солідарності в Європейському центрі солідарності;
  • Марта Адамів (Marta Adamiv) – заступниця завідувача кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності, учасниця стипендійної програми Kirkland Research, к.е.н., доцент.

Долучились до заходу також:

• ГО «Агенція європейського співробітництва»;
  • ГО «Перший жіночий ветеранський простір Рехаб»;
  • Центр політичних досліджень «Вектор»;
  • ГО «Центр незалежних експертиз та випробувань Expertus»;
  • Асоціація професійних митних посередників;
  • Львівська торгово-промислова палата;

а також викладачі та студенти кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності.

Спасибі учасникам за жваву та змістовну дискусію!