У Львівській політехніці в рамках проєкту EUSTS відбувся інтерактивний захід «Світ громад»

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності
Фото із заходу

24 вересня 2024 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся інтерактивний захід «Світ громад», організований в межах проєкту «Європейські студії для технічних спеціальностей Національному університеті «Львівська політехніка» (EUSTS). У заході взяли участь 58 осіб, серед яких – 49 студентів та 9 викладачів університету.

Захід розпочався з виступу доцентки кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, учасниці проєкту EUSTS Наталії Вовк, яка докладно описала процес децентралізації в Україні та підкреслила важливість інструментів Європейського Союзу, які вже активно використовують для розвитку місцевих громад. Спікерка наголосила на важливості євроінтеграційного курсу та можливостях використання програм ЄС у сферах освіти, культури, інфраструктури та місцевого самоврядування.

Після теоретичної частини учасники були поділені на шість команд, кожна з яких працювала над моделюванням власної громади в межах гри «Світ громад».

Завдання учасників полягало у створенні стратегій розвитку своїх громад з урахуванням пріоритетів децентралізаційної реформи та євроінтеграційного курсу. Студенти обирали стратегії залучення інвестицій, розвитку місцевої інфраструктури, покращення соціальних послуг та екологічної стійкості. Вони аналізували потреби своїх громад і приймали рішення щодо того, як оптимально використовувати ресурси для забезпечення сталого зростання.

Команди також вивчали можливості, які пропонують європейські програми підтримки. Учасники активно шукали шляхи залучення міжнародних грантів і партнерств для фінансування проєктів з розвитку громад. Однією з ключових тем стало питання співпраці громад з міжнародними організаціями для підвищення рівня освіти, охорони здоров’я та інфраструктури.

Кожна команда представила свою громаду як активного учасника європейських процесів, де основним акцентом була інтеграція європейських цінностей і стандартів у місцеве управління. У підсумку всі учасники підкреслили, що успішний розвиток громад залежить від здатності до співпраці, адаптації кращих європейських практик та ефективного використання наданих можливостей.

На завершення заходу учасники мали можливість перевірити свої знання під час вікторини, яка стала не лише фінальною частиною, але й своєрідним підсумком отриманих навичок та інформації. Питання вікторини стосувалися ключових аспектів децентралізації в Україні, ролі Європейського Союзу в підтримці реформ, а також можливостей, які відкривають європейські програми для місцевих громад. Особливу увагу було приділено програмам, спрямованим на розвиток інфраструктури, освіти, соціальних послуг та екології.

Імітаційна гра «Світ громад», як і інші заходи, організовані командою проєкту EUSTS, є важливим кроком у поглибленні розуміння ролі європейських програм у розвитку територіальних громад України.

Участь у симуляційній грі також взяли члени команди проекту EUSTS: Ярина Турчин, директорка Інституту гуманітарних і соціальних наук, Олександр Марковець, завідувач кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, Ольга Івасечко, Ірина Сухорольська, Олег Цебенко, Олена Лукачук, доценти кафедри політології та міжнародних відносин, Лідія Каша, доцентка кафедри електромехатроніки та комп’ютеризованих електромеханічних систем Інституту енергетики та систем керування.

Команда проєкту щиро дякує всім студентам і викладачам, які взяли участь у цьому заході, і продовжить працювати над підготовкою інших, не менш цікавих заходів на актуальні теми європейської інтеграції України.

З докладнішою інформацією про EUSTS можна ознайомитися на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.