Центр безоплатної психологічної допомоги населенню при Львівській політехніці працює в умовах війни

Кафедра теоретичної та практичної психології Львівської політехніки
Вхід до Центру

Останнім часом Львів щодня приймає десятки тисяч переселенців з інших регіонів України, охоплених війною, чимало з цих людей перебувають у стані гострого стресу. Враховуючи ситуацію в країні, з ініціативи кафедри теоретичної та практичної психології Національного університету «Львівська політехніка» створено Центр безоплатної психологічної допомоги населенню, в якому пропонують надання психологічної допомоги задля уникнення поширення панічних та тривожних настроїв.

Керує Центром доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри теоретичної та практичної психології, голова Львівського осередку Української асоціації організаційних психологів і психологів праці Ірина Сняданко. Щоденно викладачі та студенти-волонтери кафедри надають консультаційні послуги внутрішньо переміщеним особам та місцевим жителям.

Під час повітряних тривог у Центрі функціонує укриття. До Центру зазвичай звертаються люди із симптомами гострого стресу, панічними атаками, синдромом фантомної сирени, різноманітними симптомами посттравматичного стресового розладу. Поширені запити стосуються негативних психічних станів, серед яких тривожність, депресія, агресивність, дратівливість, конфліктність, втрата сенсу життя, які особливо загострюються у період війни. Водночас чимало клієнтів Центру прагнуть самореалізації в нових умовах, зокрема шукають соціальні контакти, роботу, можливість займатися волонтерською діяльністю, можливості кращої адаптації дітей.

Загалом Центр надає широкий спектр психологічних послуг населенню, сприяє соціально-психологічній адаптації людей в умовах війни.