Триває робота Весняної школи «Тренінг-курси з української мови (НМТ–2024)» для абітурієнтів Університету

Катедра української мови Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

П’ятий тиждень триває робота з випускниками загальноосвітніх навчальних закладів, які готуються складати Національний мультипредметний тест у 2024 році. Викладачі катедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки зосередили увагу слухачів весняної школи на проблемах і завданнях, які передбачено програмою з української мови.

Під час занять учасники тренінгів училися розпізнавати вимову голосних і приголосних (звукосполучення дж, дз, уподібнення, спрощення в групах приголосних; вимову м’яких, подовжених і подвоєних приголосних), співвідношення звуків і букв, опановували засоби милозвучности української мови.

Також опрацьовано ортографічні норми української літературної мови. Під час тренінгу його учасники здобували навички розпізнавання вивчених ортограм, правильного написання слів з вивченими ортограмами, вчилися знаходити й виправляти правописні помилки на вивчені правила.

Абітурієнти вже опрацювали лексичні норми української літературної мови, а саме:

• навчилися пояснювати лексичні значення слів;
  • добирати до слів синоніми й антоніми та використовувати їх у мовленні;
  • уживати слова в переносному значенні;
  • знаходити в тексті й доречно використовувати в мовленні вивчені групи слів за значенням (омоніми, синоніми, антоніми, пароніми);
  • пояснювати значення фразеологізмів, правильно й комунікативно доцільно використовувати їх у мовленні.

Упродовж наступних тижнів слухачі будуть вчитися:

• розпізнавати різні частини мови, правильно відмінювати їх, відрізняти правильні форми від помилкових, використовувати в мовленні, послуговуючись їхніми виражальними можливостями, а також визначати сполучуваність числівників з іменниками;
  • під час вивчення синтаксичних норм літературної української мови учасники засвоюватимуть різні типи речень, виявлятимуть підмет і присудок як головні члени двоскладного речення і типи односкладних речень, а також другорядні члени в двоскладному й односкладному реченні;
  • в останній, дев’ятий тиждень тренінгів, учасники засвоюватимуть складні випадки української пунктуації.

Нагадуємо, що Весняна школа катедри української мови «Тренінг-курси з української мови (НМТ–2024)» триватиме до 8 квітня 2024 року.

Запрошуємо до участи всіх охочих!

Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи