Телепрограму «Ген українців» Ірини Фаріон відзначено особливою номінацією року від каналу НТА

Катедра української мови Львівської політехніки
Заставка до номінації

Просвітницько-пізнавальну програму «Ген українців» професора катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірини Фаріон за внутрішнім рейтингом телевізійного каналу НТА відзначено особливою номінацією року: «Ген українців» – душа каналу НТА».

За час існування авторського проєкту (кінець 2019 – 2021 рр.) створено 82 студії про знакові (незнані та маловідомі) постаті (герої) української історії, культури, науки, підприємництва, політики, крізь призму яких розкрито кульмінаційні віхи нашої історії, що сповна накладаються на сьогочасні проблеми суспільства.

Серед постатей цьогорічного «Гену українців»:

• герої національно-визвольних змагань: Іван Полтавець-Остряниця, Михайло Омелянович-Павленко, Юрій Горліс-Горський, Андрій Бандера, Євген Коновалець, Роман Шухевич, Дарія Гусяк, Ірина Савицька, Ольга Ільків, Олесь Бабій, Василь Білас і Дмитро Данилишин, Дмитро Мирон-Орлик, Іван Климів (Євген Легенда), Михайло Сорока, Зеновій Красівський, Валерій Марченко;
  • письменники і мовознавці: Леся Українка, Іван Франко, Агатангел Кримський, Емма Андієвська, Михайло Слабошпицький, Святослав Караванський, Олекса Синявський, Олександр Пономарів;
  • видатні благодійники: Анастасія Заславська, Єлизавета Милорадович-Скоропадська, родина Терещенків, Богдан і Варвара Ханенки, родина Олексія і Христини Алчевських, Петро Яцик;
  • релігійний діяч і зрадник Гавриїл Костельник;
  • історичні події: про жертви Бабиного Яру, про героїчні й трагічні події під Базаром 1921 року, про 100 років Таємного Львівського університету.

Низка з цих студій, як і «Величі особистости» (160 студій, канал «Рада», 2013–2019 рр.), уже стали традиційним додатковим матеріялом для вчителів у школах та викладачів вишів з метою поглибленого вивчення історії суспільно-політичної думки України в різних царинах нашого життя.

Проєкт покликаний озброювати знаннями, що завжди ведуть до перемоги.