Студенти Львівської політехніки відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото з відвідин музею

У жовтні студенти групи БД-12 Інституту будівництва та інженерних систем разом зі своїм викладачем Лілією Харчук відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (колишню тюрму у Львові, яку використовували в ХХ столітті як політичну в’язницю польська, радянська та нацистська влади).

Цей меморіал є пам’яткою історії та слугує місцем пам’яті про трагедії, які пов’язані з масовою загибеллю людей, які чинили опір окупаційним режимам. Отож, музей втратив своє лиховісне первісне призначення бути тюрмою і разом з тим визначив ідею опору людини окупаційним режимам. Відвідини цієї моторошної місцини вкотре довели, що «наше незнання про себе – це щоденна поразка і хибне майбутнє. Щоб наш Ген давав плід, його треба знати і плекати. Історія – це не минуле. Це те, що завжди. Працюємо задля цього самопізнання як сили і перемоги» (Ірина Фаріон).