Студенти Львівської політехніки разом із доцентом Оксаною Микитюк відвідали Музей-тюрму на Лонцького

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото із заходу

22 вересня студенти групи МВ-25 з доцентом катедри української мови Оксаною Микитюк відвідали єдиний в Україні Музей-тюрму на Лонцького. Це меморіал жертв окупаційних режимів: польського, московського та нацистського.

Студенти мали змогу побачити, як відбувалися масові розстріли людей, арештованих за політичними статтями, найчастіше – це 54 карна стаття. Під звинувачення міг потрапити будь-хто, навіть люди, провина яких не була доведена. Масові розстріли відбулися у Львові, Тернополі, Дрогобичі та інших численних тюрмах Західної України. Особливою жорстокими були розстріли липня 1941 року, коли в цій тюрмі було вбито понад 24 тисячі політичних в’язнів.

Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу