Студенти кафедри органічної хімії вчилися визначати вміст нітратів і нітритів у харчових продуктах

Кафедра органічної хімії Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Магістранти групи ХТХД-11 спеціалізації «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки в рамках лабораторної роботи з курсу «Токсикологія продуктів харчування та косметичних засобів» навчилися визначати вміст нітратів і нітритів у харчових продуктах. Робота проходила за участю інженера кафедри органічної хімії Тетяни Курисько та під керівництвом професора Юрія Стецишина.

Дослідження викликали великий інтерес у студентів, оскільки харчові продукти для аналізу вони приносили самостійно, і кожен був зацікавлений дізнатися, чи не перевищено допустимий вміст нітратів і нітритів у їхній улюбленій їжі. Проблема забруднення харчових продуктів нітратами й нітритами є надзвичайно актуальною, оскільки споживання продуктів із перевищенням допустимих норм може призвести до харчових отруєнь і, в деяких випадках, до серйозних захворювань.

Іонометричні дослідження продуктів рослинного походження не виявили перевищення вмісту нітратів. Водночас спектроскопічні дослідження м’ясних виробів, таких як ковбаси та шинка, у деяких випадках показали значне перевищення допустимого вмісту нітритів. Їх часто додають до м’ясних виробів для забезпечення характерного кольору, оскільки під час взаємодії з м’ясними волокнами вони надають виробам насичений рожевий відтінок.

Проведення прикладних лабораторних робіт не лише поглиблює знання студентів, а й формує їхній практичний досвід для роботи в сучасних лабораторіях харчової промисловості.

Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття