Студенти кафедри містобудування працюватимуть над проєктом із відомою архітектурною фірмою Replus bureau

Наталія Павлишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із зустрічі

Студенти кафедри містобудування Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки увійшли до команди, яка розробляє концепцію ревіталізації простору між навчальними корпусами від вулиці Степана Бандери до скверу святого Юра.

― На початку минулого семестру до нас звернувся голова Асоціації випускників Львівської політехніки Ігор Павлішевський із проханням розробити концепти нового трактування громадського простору Політехніки. Дві команди студентів впродовж семестру виконували обміри, фіксували місця скупчення студентів, піших потоків, провели оцінку потенціалу та артефактів провели анкетування. У результаті такої роботи визріли нові креативні концепції і одна з команд-учасниць перемогла. Оскільки юридично студентські проєкти не можуть бути втілені безпосередньо, до співпраці запросили провідну фірму Replus bureau, яка повинна запропонувати комплексне бачення відкритих просторів Політехніки, ― пояснила завідувачка кафедри містобудування ІАРД кандидатка архітектури, професорка Галина Петришин.

Роботу студентів, які доєднаються до проєкту, продовжать курувати двоє викладачок кафедри містобудування ― кандидатка архітектури Наталія Данилко і Соломія Коник.

― Маємо ідею, як відкрити цей простір для міста, надати йому нове значення і розширити функції. У співпраці Політехніки та міста ця територія заживе по-новому, можливо, як кампус університету. На кафедрі містобудування в ІАРД студенти вчаться робити те, що необхідно для реалізації таких проєктів. Тож, логічно, щоб викладачі та студенти були залучені до цього проєкту, який полягає у створенні професійного базового концепту всієї території. Сподіваюся, що за кілька років ми матимемо цілісну картину цього простору, ― розповів ініціатор проєкту архітектор Replus bureau, випускник Інституту архітектури та дизайну, Дмитро Сорокевич.

Співпраця з містом у напрацюванні різноманітних проектів для ІАРД загалом і для кафедри містобудування ― один із напрямів діяльності.

― Наші студенти вивчають партисипативне проектування, конфліктологію містобудування. Це оновлені предмети, які базуються на співпраці з громадою і з містом. Тож цей проєкт по-особливому нам цікавий. Крім того, студенти мають можливість захищати свої наукові роботи на основі реальних проєктів, тож це якраз нагода поєднати участь у цій програмі з опрацюванням магістерських робіт, ― додала Галина Петрівна

Голова Асоціації випускників Львівської політехніки Ігор Павлішевський наголосив на важливості такої співпраці:

― Це знакова подія, яка є складовою стратегічного напряму роботи Асоціації випускників. Ми прагнемо сформувати так звану навчально-виробничу платформу, де об’єднаємо викладачів, студентів і бізнес для спільного творення і реалізації молодіжного студентського простору між корпусами, ― додав Ігор Володимирович.

У майбутньому планують розвивати схожі платформи й з іншими кафедрами ІАРД.

Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі