Студенти кафедри АДМ відвідали «День занурення у професію», організований підприємством «Дорожній контроль»

Кафедра АДМ Львівської політехніки
студенти на західі «День занурення у професію»

19–20 грудня 2019 року студенти кафедри автомобільних доріг та мостів Національного університету «Львівська політехніка» відвідали «День занурення у професію», організований Державним підприємством «Дорожній контроль якості». На цей захід з’їхалися майбутні дорожні будівельники з різних навчальних закладів України: Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Національного транспортного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу та Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету.

Відкрила захід і привітала його учасників в.о. директора Майя Шиндор.

У перший день заходу студентам прочитали лекції з функціонування та перспектив розвитку дорожньої галузі України, впровадження системи WіM на автомобільних дорогах України, здійснення моніторингу будівництва, реконструкції і ремонту доріг, моніторингу експлуатаційного стану доріг, сертифікації та атестації у дорожньому будівництві. Показали і продемонстрували лінійку сучасних приладів з неруйнівного контролю.

Другий день екскурсії виявився ще цікавішим, оскільки майбутнім спеціалістам показали роботу кільцевого випробувального стенду, який дає змогу здійснювати випробовування дорожньо-будівельних матеріалів і дорожніх конструкцій в умовах, максимально наближених до реальних. Виконували практичні роботи з важільним прогиноміром, здійснювали відбір кернів, а згодом, у лабораторних умовах, провадили поетапний контроль показників властивостей асфальтобетону. Також студенти працювали у лабораторії, де визначали пенетрацію бітуму, температуру розм’якшення за методом «Кільце і Куля», ступінь розтягування за допомогою дуктилометра.

Студенти більше дізналися про професію інженера-будівельника, зрозуміли, наскільки вона престижна та потрібна, щоб дороги в Україні відповідали європейським стандартам якості.