Студентки кафедри АТР успішно завершили курс із охорони культурної спадщини в Польщі

Кафедра архітектури та реставрації Львівської політехніки
Фото із проходження курсу

Завдяки багаторічній співпраці Національного університету «Львівська політехніка» та Люблінської політехніки в рамках програми Еrasmus+ у липні 2022 року студентки другого, четвертого та шостого курсів кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну – Мар’яна Віхоть (АР-47), Дарія Острікова (АР-47), Яна Юречко (АР-27), Ольга Гребелюк (АР-27), Неля Бухтяк (АР-27) і Надія Дацько (РМРТ-21) – успішно пройшли курс «Охорона та управління найціннішою спадщиною – система Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО» (Protection and Management of the Most Valuable Heritage – UNESCO World Heritage System) у Любліні (Польща).

Метою курсу було створення міжнародної мережі співпраці дослідників, викладачів і практиків, які спеціалізуються в різних сферах управління, охорони та використання культурної спадщини. Він поєднав питання охорони, управління й використання трьох типів культурної спадщини: архітектурної спадщини, археологічної спадщини та культурного ландшафту.

Курс складався із двох частин: 1–20 липня – онлайн-навчання, 21–26 липня – фотограмметрія та 3D-сканування Яновецького замку (Janowiec Castle).

В майбутньому здобуті навички знадобляться у професійній діяльності учасників, адже із сучасним викликами війни збереження й документація пам’яток архітектури та містобудування є надзвичайно актуальними.

Вітаємо наших студенток і запрошуємо ділитись досвідом, спільно розвивати напрям фотограмметрії і 3D-сканування на кафедрі архітектури та реставрації!