Слово творить дійсність не менше, як зброя: лекція Ірини Фаріон у Львівському університеті фізичної культури

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото з лекції

На запрошення студентського самоврядування (Вікторія Сінєок) Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського 12 травня професор катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон виголосила публічну лекцію «Слово як засіб маніпуляції».

«В основі лекції лексико-семантичний аналіз двох лексичних одиниць у їхніх маніпулятивно протиставних значеннях: гарантії безпеки чи запевнення безпеки / guarantee or security assurances (гарантувати чи запевнити, to guarantee or to assure?) в українськомовному та англомовному текстах міжнародного договору – Будапештському меморандумі. Мала на меті довести, як маніпулятивне трактування певними силами словосполуки security assurances в англомовному тексті Будапештського меморандуму поставило під сумнів правочинність Меморандуму, стало прикриттям для політичного безчинства глобальних політичних гравців і врешті вможливило війну в Україні. Дякую всім присутнім – викладачам, студентам і гостям університету – за тепле обговорення наших мовно-політичних проблем. Виняткова подяка ректорові університету Євгену Никодимовичу Приступі та натхненним науковцям закладу Андрієві Сові, Ярославові Тимчаку, Ірині Процик. Саме вони стали відкривачами і популяризаторами виняткової мовно-спортової спадщини патрона вишу Івана Боберського: «Світ поважає людей, які мають сильні п’ястуки. Поважає їх, а вкінці починає їх навіть любити». Слово творить дійсність не менше, як зброя. До перемоги!» (Ірина Фаріон).