Щоденник ХІ Міжнародної літньої школи україністики «Крок до України» – 2018. День дев’ятий

МІОК ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ
Літня школа україністики «Крок до України»

У вівторок, 24 липня, слухачі Літньої школи «Крок до України» відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Тут студенти побачили трагедію перебування України під окупаціями, пізнали болючу сторінку історії і водночас героїчну поставу політв’язнів.

Екскурсію провела співробітниця музею Валентина Дасів. Учасники Літньої школи на власні очі пересвідчилися в жорстокості умов, у яких перебували репресовані; оглянули експозиції музею. Після відвідин «Тюрми на Лонцького», студенти подивилися художній фільм «Жива», сцени якого знімали в приміщенні музею, та поспілкувалися з режисером цієї стрічки Тарасом Химичем.

Студенти ставили свої запитання гостеві, ділилися своїми враженнями від переглянутої стрічки. Тарас Химич наголосив на тому, що в цьому фільмі головним для нього було показати незвичайну долю звичайної людини на тлі важких історичних подій. Також пан Тарас розповів про зйомки свого нового фільму «Король Данило», прем’єра якого має відбутися вже цьогоріч, 22 листопада.

Відеопривітання учасникам Літньої школи передала виконавиця головної ролі Ольга Комановська, українська театральна та кіноакторка, заслужена артистка України. Модерував захід Назар Данчишин, молодший науковий співробітник МІОКу.
Після зустрічі учасники школи ще довго спілкувалися із запрошеним митцем, брали в нього автографи.