Сенат Вроцлавської Політехніки засудив війну Російської Федерації проти України

Центр комунікацій Львівської політехніки
Вроцлавська Політехніка в кольорах України

Сенат Вроцлавської Політехніки прийняв резолюцію, якою засуджує збройний напад Росії на Україну.

«Війна є загрозою для прав людини та демократії. Ця війна загрожує Україні як суверенній державі, а також життю та здоров’ю її громадян. Спільнота Вроцлавської Політехніки, як друзі та сусіди, висловлює солідарність з українським народом та запевняє усю можливу допомогу нашим українським колегам – співробітникам, докторантам та студентам», ― йдеться у резолюції Сенату Вроцлавської Політехніки.

Senat naszej uczelni na specjalnym posiedzeniu przyjął uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę.

Uchwała Senatu Politechniki Wrocławskiej z dnia 25 lutego 2022 r.

Senat Politechniki Wrocławskiej potępia zbrojny atak Rosji na Ukrainę. Wojna to zagrożenie dla praw człowieka i demokracji. Ta wojna zagraża Ukrainie jako suwerennemu państwu, ale też życiu i zdrowiu jej obywateli. Społeczność Politechniki Wrocławskiej, jako przyjaciele i sąsiedzi, wyraża solidarność z narodem ukraińskim i zapewnia o wszelkiej możliwej pomocy dla naszych ukraińskich kolegów – pracowników, doktorantów i studentów.