Розробка львівських політехніків потрапила до переліку найкращих проєктів, що змінюють Україну

За матеріалами сайту MC.today
Ілюстрація до проєкту Make it Smart

Читачі видання MC.today визначились із найкращим проєктом, який змінює країну вже сьогодні. Разом із Глобальним договором ООН в Україні проведено голосування у межах проєкту «Агенти майбутнього. Топ-20 проєктів, що змінюють Україну. За версією Глобального договору ООН в Україні».

Після завершення конкурсу, де переможців і фіналістів обирало міжнародне журі, Глобальний договір ООН в Україні окремо визначив двадцятку найкращих проєктів, покликаних змінювати Україну. Саме серед них читачi MC.today обрали найкращих.

Серед них – Make it Smart, конкурс проєктів студентів політехнічних університетів Дніпра, Запоріжжя та Львова, які можуть допомогти українським містам розвивати концепцію Smart City. Усього змагалися 32 команди – 126 майбутніх енергетиків, економістів і маркетологів. Серед них обрали три кращі проєктні ідеї. До складу журі входили представники бізнесу, успішні стартапери, експерти Academy DTEK.

• Студенти Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» запропонували створити мобільний застосунок EasySort, який буде мотивувати користувача до сортування сміття.
  • Команда з Національного університету «Запорізька політехніка» представили проєкт «ДвижПариж». Студенти запропонували сконструювати танцпол з п’єзоелементами, які будуть перетворювати енергію механічних вібрацій під час танцю на електричну енергію.
  • А в Національному університеті «Львівська політехніка» розробили автоматичну систему Smart Valve для регулювання розподілу тепла в житлових будинках.

Переможці конкурсу відвідали варшавський бізнес-інкубатор, зустрічалися з експертом Берлінського технічного університету, відвідали сміттєпереробний завод і завод із виготовлення фільтрів у Бжезі.

Проєкти студентів планують реалізувати у 2021 році після відміни карантинних обмежень.