Розпочався конкурс іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук на 2025 рік

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
Заставка до матеріалу

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій інформує, що відповідно до Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, затвердженого Постановою ВРУ від 05.02.2019 № 2676-VIII, розпочався етап формування, висунення та подання робіт на конкурс на 2025 рік.

На здобуття стипендії можуть висуватися молоді вчені – громадяни України, які мають науковий ступінь доктора наук (підтверджується дипломом), збагатили науку визначними здобутками, проводять важливі фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження, мають намір і змогу виконувати в Україні стипендіальну наукову (науково-технічну) роботу й вік яких на весь час отримання стипендії не перевищує 40 років.

Конкурсна наукова (науково-технічна) робота повинна мати високий ступінь готовності й оцінюватися як потенційно видатне наукове досягнення, яке може бути завершене впродовж року отримання стипендії і розв’язуватиме конкретні завдання, що відповідають інтересам і очікуванням громадян, територіальних громад, українського суспільства, Верховної Ради України, а також сприятиме розвитку науки, суспільному прогресу, формуванню високого рівня національної безпеки і оборони України.

Претендент на здобуття стипендії подає до Вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради заяву про розгляд його подання та відповідні документи.

Наукова установа на основі рішення Вченої ради готує клопотання про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи на здобуття стипендії та до 30 квітня включно подає це клопотання до Міністерства освіти і науки України або за підпорядкуванням до Національної академії наук України, національних галузевих академій наук, відповідних центральних органів виконавчої влади.

Докладніше – на сайті Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.