Стартував прийом заявок на ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності

За матеріалами сайту «Громадський Простір»
афіша конкурсу наукових робіт на тему Революції Гідності

15 листопада, у День народження Героя Небесної Сотні Сергія Кемського, розпочався прийом заявок на ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт на тему Революції Гідності.

Мета конкурсу – активізувати науковий інтерес до подій Революції Гідності, сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України, популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану, стимулювати і підтримувати талановиту молодь, залучати її до вивчення та дослідження Революції Гідності.

Студентів та аспірантів закладів вищої освіти усіх спеціальностей запрошують до написання досліджень про Революцію Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного і культурного життя.

Теми конкурсних робіт:

• соціальний, політичний, політологічний, ідеологічний, культурологічний, мистецтвознавчий, етнологічний, музеологічний, релігійний, філософський аспекти Революції Гідності;
  • соціологія та історія Революції Гідності;
  • Революція Гідності у контексті міжнародної політики;
  • регіональні особливості протестів Революції Гідності;
  • дослідження ініціатив і громадського досвіду Майдану;
  • повсякденне життя та побут Майдану;
  • пропагування та інформаційна політика протестного руху;
  • мистецтво та творчість Майдану;
  • Революція Гідності в контексті протестних рухів світу;
  • дослідження персоналій Героїв Небесної Сотні, поранених, активістів і волонтерів Майдану;
  • політика пам’яті і комеморативні практики Майдану;
  • інше.

Перший етап прийому заявок на участь у конкурсі триватиме до 3 січня 2021 року. Заявка повинна містити тему дослідження, анотацію, інформація про автора.

Переможці отримають грошові призи: 4 тисячі гривень за ІІІ місце, 7 тисяч гривень за ІІ місце та 15 тисяч гривень за І місце.

Подати заявку

Довідка

Конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності було започатковано у 2018 році.

Фіналістами у 2019 та 2020 роках стали представники Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського університету імені Бориса Грінченка, Запорізького національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка та Херсонського державного університету.