Просвітяни вшанували 161-у річницю перепоховання Тараса Шевченка

Товариство «Просвіта» Львівської політехніки
Фото із заходу

22 травня 2022 року у Львова вшанували 161-у річницю перепоховання на Чернечій горі у Каневі великого українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка.

Заходи організувало Львівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Участь у вшануваннях взяли львів’яни та гості міста, а також депутат Львівської міської ради Роман Грицевич.

Присутніх привітав голова Товариства «Просвіта» Ярослав Пітко, який наголосив на величі постаті Тараса Шевченка, його визначальну роль у творенні новітньої української нації, поверненні її до своїх історичних коренів, рідної мови. А також відзначив актуальність Шевченка сьогодні.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Поезії поета читали студенти факультету культури і мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Ґжицького.

Музичні твори виконав хор оперної студії Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, диригент – заслужений артист України Мар’ян Телішевський.

Провела захід Оксана Шиян.