Професори Львівської політехніки в альбомі Юзефа Маєра 1881 року

За матеріалами сайта Фотографії Старого Львова
Професори Львівської політехніки в альбомі Юзефа Маєра 1881 року

В теренах Інтернету вдалось віднайти альбом фотографій членів Польської Академії знань в Кракові (PolskaAkademia Umiejętności).

Альбом належав президенту Академії Юзефу Маєру, відомому лікарю, природознавцю, професору і ректору Яґеллонського університету у Кракові. Датується альбом 1881 роком та містить фото усіх дійсних членів Академії.

Польська Академія знань в Кракові була утворена в 1872 р. з Краківського наукового товариства. Головною резиденцією ПАЗ була власна будівля в Кракові по вулиці Славковській, 17. Академія включала в себе 4 відділення: філологічне, історико-філософське, математично-природниче, лікарське (з 1930).

В альбомі представлені такі тогочасні львівські науковці:

1. Юліан Грабовський (1848-1882), хімік-технолог, доцент Львівської політехніки, займався вирішенням проблем, пов’язаних з хімією та технологією нафти.
  2. Владислав Зайончковський (1837-1898), математик, професор Політехнічної школи у Львові, член-кореспондент Академії (з 1873 року) і відкритого (у 1890 році) відділу математично-природничого.
  3. Вавринець Жмурко (1824-1889), математик, професор Львівської Політехніки, професор і ректор Львівського університету.
  4. Фелікс Стрілецький (1823-1883), фізик, професор і ректор Політехнічної школи у Львові.
  5. Леонард Бронісо Радзісзьюскі (псевдонім. Ігнаци Кзінскі, 1838-1914), комісар Національного Уповноваженого Уряду Січневого повстання, хімік, що спеціалізується в галузі органічної хімії.
Юліан Грабовський Владислав Зайончковський Вавринець Жмурко Фелікс Стрілецький Леонард Бронісо Радзісзьюскі