Ідея золотого перерізу та новаторство в архітектурі: професор Олег Боднар представив англомовну монографію

Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»
Професор Олег Боднар представив англомовну монографію

Професор кафедри дизайну та основ архітектури Львівської політехніки Олег Боднар, представив англомовне видання власної монографії «Золотий переріз і неевклідова геометрія в науці та мистецтві», а також ознайомив присутніх із фотовиставкою своїх архітектурних розробок.

У праці викладено ідею взаємодії науки та мистецтва, пізнання світу через пошук гармонії і досконалості, історичну інформацію про розвиток геометричних ідей у науці і мистецтві, еволюцію просторових уявлень, їхні особливості і роль у науковому світогляді ХХ століття.

Від часів Піфагора вчені вважали гармонійним поділ, під час якого менша частина відноситься до більшої, як більша – до всього цілого. В епоху Відродження Леонардо да Вінчі назвав такий поділ золотим перерізом, а Лука Пачолі – божественною пропорцією. Деякі сучасні вчені впевнені: настав момент, коли золотий переріз повинен стати лідером у єдиній науці майбутнього.

Цієї позиції дотримується й архітектор-дизайнер, проектант, науковець і педагог Олег Боднар. Сучасники називають його представником плеяди експериментаторів, вільно налаштованих фахівців, які свого часу не вписувалися у радянську систему типового проектування. На проблеми прямокутних однотипних масових будівель учений реагував своїми новаторськими творчими ідеями, створив унікальну серію експериментальних проектів, які демонструють можливості застосування геометричних структур в архітектурному формотворенні. Фотографії деяких цих праць можна переглянути у холі перед актовою залою головного корпусу Політехніки.

Професор Олег Боднар представив англомовну монографію Професор Олег Боднар представив англомовну монографію Професор Олег Боднар представив англомовну монографію Професор Олег Боднар представив англомовну монографію Професор Олег Боднар представив англомовну монографію