22 травня 2019 року доктор філологічних наук, професор Ірина Фаріон взяла участь в урочистостях з нагоди 100-ліття ПЕРШОЇ Літургії українською мовою в перекладі Василя Липківського та на музику Миколи Леонтовича. Історичну Літургію служили в Микільському військовому храмі в Києві. Знаменитий храм збудував гетьман Мазепа. З розпорядження ворога М. Постишева храм підірвано 1934 року.
Ірина Фаріон прочитала лекцію на тему «Українська мова як сакральна сила: історія і сучасність».
Організатор дійства – УПЦ Львова.
![Ірина Фаріон](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/1/19/para/gallery/foto5-1.jpg?itok=qyR97M0Y)
![Ірина Фаріон](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/1/19/para/gallery/foto6.jpg?itok=jE3DOd_u)