Про Юліана Захарієвича у стінах Науково-технічної бібліотеки розповідатиме Ігор Жук

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до заходу

2 вересня 2022 року з 16:00 у читальному залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки доцент кафедри історії Українського католицького університету Ігор Жук презентуватиме доповідь «Юліан Захарієвич (1837–1898) – львівський архітектор-інтелектуал доби історичних стилів».

Особа Юліана Октавіана Захарієвича – засновника і лідера львівської архітектурної школи 1870–1890-х років – буде представлена зацікавленій авдиторії не лише під кутом зору формально-стильових атрибутів проєктованих ним будівель, але в ширшому контексті інтелектуальної історії другої половини ХIХ століття. Мова піде про професора Захарієвича як енергійного організатора вищого шкільництва, відданого куратора керамічного промислу, ентузіаста музейної справи, реформатора однородинної міської оселі, археолога, реставратора, художника, теоретика мистецтва, громадсько-політичного діяча.

Пропонована доповідь є першою з циклу презентацій, присвячених видатній династії творців архітектури Львова – Юліану Захарієвичу та Альфреду Захарієвичу-молодшому, – які у вересні планує провести Львівський фотомузей.