Про вишивані й чужі слова: лекція Ірини Фаріон у Київському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом

Катедра української мови Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

Професор катедри української мови Львівської політехніки Ірина Фаріон прочитала лекцію «Англізм і протианглізм» для викладачів і студентів Київського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом. Основна ідея лекції – невмотивоване запозичення англізмів (локдаун – закриття, блекаут – знеструмлення, скіл – навичка, кейс – справа, випадок тощо) та аналіз позамовних чинників, спрямованих на витіснення української мови з освітньої царини.

Слушні запитання слухачів про згубність мультикультуралізму та відсутности покарань за невмотивоване вживання англізмів увиразнили проблему виникнення не лише англо-українського суржика, але й ментальну проблему опірности українців чужим впливам.

Авторка зауважила на скорому виході монографії «Англізм і протианглізм: 100 історій слів у соціоконтексті» у видавництві Львівської політехніки.

Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції