Поради від кафедри екології та збалансованого природокористування: дім у стилі екофрендлі

Кафедра екології та збалансованого природокористування
Заставка до матеріалу

Використовуючи попередні поради, можна перейти до облаштування екопростору вдома.

1. Зробіть своє житло максимально енергоефективним. Розпочніть з утеплення дверей та вікон.
  2. Не закривайте батареї панелями, шторами чи меблями – це знижує їхню ефективність.
  3. Використовуйте щільні штори/жалюзі й зовнішні маркізи від перегрівання приміщення.
  4. Стежте, щоб режим роботи батарей/кондиціонерів забезпечував комфортну температуру без перегрівання чи переохолодження.
  5. Провітрюйте приміщення, відчиняючи вікна максимально, але на короткий час. Завдяки цьому поверхні предметів не втрачатимуть і не вбиратимуть зайвого тепла.
  6. Плануйте максимальний доступ і використання сонячного світла протягом дня.
  7. Використовуйте зональне освітлення саме там, де потрібно, а також енергоощадні світлодіодні лампи.